Tvorba webové stránky zdarma

Chceme-li si vytvořit webové stránky a nejsme znalci HTML programů, nechce se nám procházet instalací takovýchto programů a nechceme za vytvoření webových stránek platit, můžeme si vytvořit webové stránky zdarma na Internetu. Stačí vyhledat příslušné weby, které nám s touto oblastí pomohou bez problémů.

Jestliže ani nevíme, jak vytvořit www stránky, nemusíme se ničeho obávat. Weby, které takovéto služby nabízejí, samozřejmě pracují pomocí wysiwyg editorů. Při práci s nimi nemusíte znát zkratky a značky tagů. S čím nám ale nepomohou, je obsah našeho nového webu. Měli bychom předem vědět, o čem chceme psát, popřípadě co chceme prezentovat, nabízet. Určitě nám ale pomůže se základní strukturou webu.

Jestliže chceme, aby náš web zaujal na první pohled, měli bychom promyslet i grafický návrh webu, webdesign. Jednoduše pak pomocí wysiwyg editoru vložíme text, obrázky, fotografie. Technická úprava webu by měla kooperovat s grafickou úpravou. Měli bychom se snažit, aby naše stránky byly přehledné, abychom snadno našli to, co hledáme, aby i přístup k informacím byl lehko dostupný. Webdesign je určitě důležitou součástí každé webové stránky, protože náš první pohled padne právě na úpravu stránky, avšak výhrou bude právě ona kooperace technické a grafické úpravy. Nejednou se nám stalo, že jsme byli zaujati grafickou úpravou, naneštěstí nepřehlednost nás odradila od další spolupráce.