Tvorba internetových stránek

Svět je po celou dobu existence člověka v pohybu. Ne, že by před příchodem „pána tvorstva“ byla zeměkoule zamrzlá a tak říkajíc „štajf“, to ne. Ale až člověk si uvědomil, co a jak může světem pohnout. Dříve poháněli svět voli, koně a po nich pára. Dnes je to internet! Stejně tak, jako noviny a časopisy vycházejí každý den s jinými fotografiemi a novými články a každý z nás si dokáže představit, co to dá za námahu, aby totéž nevypadalo jako něco co tu bylo už včera, i tvorba webu je umění.

Ano, naprogramovat stránku v html. formátu podle nějaké příručky z knihkupectví dokáže každý kdo absolvoval alespoň dvě třídy základní školy a je u něj předpoklad, že umí číst a ví, kde se zapíná počítač. Správná tvorba webových stránek je ale o něčem jiném než jen tupě napsat kdo a co, podbarvit stránku pokud možno co nejkřiklavější barvou a osadit ji co největším množstvím blikajících bannerů. Je pravda, že takovýchto podomácku vyráběných „webovek“ je už čím dál méně. Přesto se ještě najít dají. Každý majitel takové stránky potom na první pohled vypadá, jako největší patlal v oboru, byť by to byl nositel Nobelovy ceny za fyziku. To co umíme a to jak to prezentujeme veřejnosti by mělo být v přímé úměře.

Ten, kdo má opravdový zájem, aby na jeho stránky lidé chodili rádi, často a zůstávali na nich dlouho, neměl by podcenit nejen kvalitu předkládaných informací ale ani grafický návrh webu. Vezměte to takhle: bude-li například mladá slečna chytrá, sympatická, inteligentní, sečtělá, s nejlepšími charakterními vlastnostmi a přitom bude vypadat jako Rowan Atkinson, neopře si o ni nikdo ani kolo. Totéž lze přenést na www stránky. Jestliže Váš web bude plný geniálních myšlenek, skvělých zpráv, neskutečně zajímavých informací, případně zboží, z něhož by konkurence zešílela a zároveň jejich vzhled bude připomínat epileptický záchvat repetenta první třídy pomocné školy, každý se takovým stránkám obloukem vyhne. Je skvělé, že jste odborníkem ve svém oboru ale ani špičkový chirurg si nebude operovat slepé střevo sám. Navštivte stránky Internet123 a třeba se právě Vám podaří opět zahýbat světem!